City sú skutočná veda

10.11.2017, 1:10

Ten pocit, keď vieš, že všetko je ok, si šťastná, vzťah aj výťah  fungujú, v robote sa ti darí a ešte si aj zdravá, mladá, úspešná s dobrou povahou. Ten pocit musí byť určite fantastický.

My, ktoré sa až tak dobre nemáme, lebo okrem výťahu v dome trochu aj iné veci nefungujú, by sme však mali byť relatívne spokojné, že máme aspoň niečo z toho. Zdravie je prvoradé, ak si chorá, chceš byť zdravá, ak si zdravá, chceš všetko ostatné. Napríklad fungujúci vzťah.

Na chlapov vraj treba ísť citlivo, neustále ich chváliť, ofukovať, ale ak to oni nerobia, tak prečo by to tak malo byť z našej strany?! Ja, napríklad, mám chuť byť občas veľmi krehká a jemná, skrátka žena, ktorá potrebuje pohladkať, objať, pozvať na večeru. A nie tá, ktorá nakupuje, upratuje, varí večeru a popri tom pozerá správy a jej je smutno, lebo už je o štvrtej vonku tma a ten jej sa na ňu ani neusmeje, pričom jediné čo jej povie je, že ,,a príbor mám kde?“ A ak sa tvári dotknuto, tak povie ,,Si nejaká precitlivená.“ Áno, sme precitlivené, ak sa k nám doma pekne nesprávajú.

Ak sa inak nedá, aspoň sa pekne správajme samy k sebe, urobme si čas na seba a kamarátky, doprajme si dámsky víkend, nenechajme sa manipulovať a vážme si samy seba. Čo mi pripomína, že musím na váhe vymeniť baterku, aby som zistila,  koľko sa zase na mňa nalepilo orieškových nátierok pri sledovaní citlivých romantických filmov.

Pravdou je, že naše ženské city sú pre mužov veda – ,,citológia“, mohli by si ju trochu osvojiť. A my sa zase povenujme pre istotu tej ,,našej“ cytológii.

ĎALŠIE ČLÁNKY

zobraziť všetky články