Čo potrebuje žena na to, aby bola ženou?

20.12.2017, 4:45

Len tak si prebehni očami svoju poličku v kúpeľni. Máme na nej aj celú výplatu. Minule som rátala tú svoju poličku. Píšem o nej tak, ako ju práve vidím, akurát prepáč, nemám ju veľmi upratanú.

 

Stojí na nej kozmetická taštička, v nej všetko to, čo potrebujeme na to, aby sme si namaľovali tvár na svoje krajšie ja. Vedľa kozmetickej taštičky, stojí ďalšia kozmetika a pravdou je, že čím máš viac rokov, tým viac ťa stojí.

 

Krémy na všetky možné tvárové a krčné oblasti, telové mlieka, micelárna voda, telový olej proti striám, olej parfumovaný,  krém proti celulitíde neparfumovaný (aj keď už 20 rokov viem, že nefunguje, ale aspoň nevonia). Vlastním aj dva parfumy, jeden síce nepoužívam, ale za to dobre zavadzia. Na poličke je aj  lak na vlasy, deodorant, tužidlo, ochrana pri žehlení vlasov (pomáha asi ako krém proti celulitíde), šampón, kondicionér a maska na vlasy.

 

Nahovorili ma aj na púder zväčšujúci objem vlasov, voskové prúžky na epiláciu a mám tam aj americkú bieliacu zubnú pastu (pomáha asi ako ochrana pri žehlení vlasov, ale aspoň je riadne veľká). A takto môžeme asi všetky pokračovať, koľko toho dievčatá potrebujeme na to, aby sme boli ženské a mali pocit, že sa o seba staráme.

 

Raz sa mi cestou na dovolenku do Turecka stratil kufor. Nikdy sa už nenašiel a tak som na dovolenke bola 10 dní bez všetkého. A práve vtedy som si potvrdila, že vlastne mi stačí hotelový šampónik s kondicionérom, telové mlieko a zubná pasta s kefkou. 10 dní bez kozmetiky bolo veľmi oslobodzujúcich. Akurát sa teraz pozerám na partnerovu poličku v kúpeľni, tiež tam má len takú ,,tureckú výbavu“: šampón, zubnú pastu, kefku a deodorant. Mám podozrenie, že to nie je fér. Ženy na rovnakej pracovnej pozícii zarábajú o 9% menej ako muži a pritom potrebujú na svoju údržbu o 86,5 % viac kozmetiky.  Nemáme to ľahké. Napríklad už len, keď si máme zbaliť všetky ženské veci.

ĎALŠIE ČLÁNKY

zobraziť všetky články