Zlatko, prečo varíš kávu v ôsmich hrncoch? Lebooo!

31.7.2017, 12:42

píše Dagmar (Didiana) Dianová

Čo ti je? Zvyknú sa vás pýtať práve vtedy, keď vám je VŠETKO. Alebo naopak, nie je vám vôbec nič, no ak sa mi to nechce niekomu vysvetľovať, vždy poviem: ,,ale vieš, to sú len… ako to povedať… ženské veci.“

A je pokoj. Nikto rozumný ďalej nepátra čo ti je. Skrátka asi to máš, prišlo to na teba, varíš kávu v ôsmich hrncoch. Prečo? No leboooo!!!!

Čím to je, že ženské veci majú takú moc? Že keď sa ti toho moc nechce vysvetľovať, tak sú akousi tvojou ochranou. Na druhej strane ma ide rozhodiť od jedu (ako hovorila jedna moja známa, keď mala ženské veci), že keď ženské veci nemám a napríklad ten, čo so mnou  žije, mi povie: ,,Ja viem čo ti je, ide to na teba, máš blbú náladu, vidím, že ti všetko prekáža, určite ťa bolí hlava, varíš kávu v ôsmich hrncoch… máš to dostala si to…“

V podstate áno, dostala som to.

Dostala som to tak, ako každá zdravá žena niekedy v 13 rokoch a odvtedy so mnou lomcujú hormóny, opúcham, prepadávajú ma zmiešané pocity, čo je horšie, niekedy pocity hladu, skrátka mám blbú náladu. Termín „blbá nálada” vraj použil Václav Havel v roku 1997 vo svojom rudolfínskom prejave v súvislosti s nastupujúcou dezilúziou z nenaplnených očakávaní po nežnej revolúcii. Odvtedy nič nie je na h… máme len „blbú náladu“. Pekne povedané. Som rada, že môžem byť ženou a tieto pocity mať a čo je dôležitejšie, som rada že sa na ,,Ženských veciach“ môžem podieľať.

Dovoľ mi sa predstaviť.

Som Didiana, skôr ma počuť ako vidieť. Roky robím v rádiu, občas sa mihnem v telke, a o ženských veciach viem toľko čo ty. Dobre, možno menej, možno viac, ale nebojím sa na ne opýtať. Ak si sem občas zájdeš čo to prečítať, k zmiešaným pocitom, pocitom hladu a blbej nálade ti môže pribudnúť prehľad o ženských veciach praktického charakteru  a ešte aj veci, ktoré pomôžu blbú náladu zlepšiť. Budeme sa o to snažiť aj s Lujzou . Vieš, s Lujzou sme zistili, že nás ženské veci bavia, však sme ženy. Tak to rozbalíme.  Pridaj sa… dnes ešte možno budeš rozbaľovať len čokoládu, ale ak budeš chodiť na tieto stránky, možno časom aj… neviem, ešte nič nesľubujem. Aby nebola dezilúzia a viac blbej nálady. Teším sa na tieto naše ženské veci.  Však je to lepšie, ako keby som sa netešila.:)

 

 

 

ĎALŠIE ČLÁNKY

zobraziť všetky články