1. Holíte sa žiletkou s 5 čepieľkami

Chlpaté nohy? Ani náhodou. Väčšina žien na odstránenie porastu používa žiletky so štyrmi až piatimi čepieľkami, ale je to chyba. Pri holení totiž dochádza k narúšaniu vrchnej vrstvy pokožky, čo môže spôsobiť jej podráždenie a svrbenie.

Náš tip: Začnite peelingom, ktorý chĺpky zmäkčí, potom použite penu na holenie a holiaci strojček s dvomi čepieľkami. Oholenú pokožku si potom ošetrite pleťovou vodou.

 

  1. Drhnete sa v sprche

Za dôb našich starých materí platilo, že čím viac sa pokožka vydrhne, tým bude hladšia, ružovejšia a mladistvejšia. Lenže dermatológia tvrdia opak. Ak sa budete k svojej pokožke aj naďalej správať hrubo, narušíte jej vrchný mastný film, ktorý ju chráni pred baktériami. A výsledok? Vyrážky.

Náš tip: Špongie, umývacie hubky, kefy… Ste od nich závislí? Ak áno, používajte ich veľmi citlivo. Vo všeobecnosti sa odporúča umývať si telo rukami. Je to pre pokožku šetrnejšie a rovnako dôkladné.

 

  1. Zabúdate na kondicionér

Umyjete si vlasy šampónom a tým sa všetka vaša starostlivosť o ne končí? Potom sa však nesmiete čudovať, že vás svrbí hlava a máte problémy s lupinami. Ak tomu chcete predísť, začnite používať kondicionér. Uľahčí vám rozčesávanie a zároveň dodá vlasovej pokožke potrebnú vlhkosť.

Náš tip: Ak vám prekáža hutnosť kondicionéra, kúpte si odľahčenú verziu v spreji. Neoplachuje sa.

 

  1. Dávate prednosť tuhému mydlu

Podľa vedcov je tuhé mydlo najväčší magnet na baktérie, aký si len dokážete predstaviť. Prečo? Je to jednoduché. Leží celé hodiny na vlhkom umývadle, vystavené dotykom cudzích rúk. Stačí ho použiť a zbierka mikróbov sa hneď prenesie na vás.

Náš tip: Používajte tekutý gél. Baktérie môžu byť aj na dávkovači, ale v porovnaní s tuhým mydlom ich je len malé množstvo. Môžete si kúpiť aj antibakteriálny gél do kabelky.

  1. Používate vatové tyčinky do ucha

Napadlo vám, že ušný maz je užitočný? Chráni zvukovod pred prachom a infekciami. Pri jeho odstraňovaní vatovými tyčinkami ho len zatlačíte do ucha, a tak si môžete privodiť zápal zvukovodu.

Náš tip: Čistite si uši malíčkom a kúskom papierovej vreckovky. Nepoškodíte tak ušný bubienok.

  1. Nečistíte si zubnú kefku

Podľa vedcov z univerzity v Manchestri obsahuje priemerná zubná kefka až desať miliónov baktérií (vrátane obávanej E.coli, ktorá spôsobuje zápaly, horúčky či hnačky). Preto je nutné, aby ste zubnú kefku po každom použití dôkladne vypláchli a vydezinfikovali octom.

Náš tip: Zubnú kefku si meňte každé tri mesiace a po každej infekcii.

 

  1. Natierate krém na suchú pokožku

Chcete mať pokožku jemnú ako zamat? Nanášajte telové mlieko alebo krém na vlhkú pokožku hneď po tom, čo vyjdete zo sprchy. Lepšie sa vstrebe a vlhkosť sa v koži zadrží.

Náš tip: Pri nákupe telovej kozmetiky dajte prednosť výrobkom, ktoré obsahujú zvláčňujúce zložky, akými sú napríklad ceramídy, bambucké maslo alebo kyselina hyalurónová.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.