Liečba je realizovaná v nemocnici v Malackách.

Liečba artrózy bedrových a kolenných kĺbov pomocou kmeňových buniek sa na Slovensku realizuje s použitím patentovanej technológie Blue Horizon International (BHI) v jedinom zdravotníckom zariadení na Slovensku, Nemocnici Malacky. „Počas môjho pôsobenia ešte ako riaditeľky súkromnej nemocnice som hľadala možnosti zavedenia a rozšírenia nových liečebných metód a dohodli sme spoluprácu s medzinárodným konzorciom lekárov, vedcov z USA, Kanady a Číny, ktorí sa zaoberali práve možnosťami liečby kmeňovými bunkami –  tzv. regeneratívnou medicínou,“ hovorí Renata Mihályová, riaditeľka BHI, ktorá na Slovensko túto metódu liečby priniesla.

 

Čo okrem kĺbov si môžu dať pacienti v Malackách liečiť kmeňovými bunkami?

„Pacienti môžu podstúpiť liečbu kĺbov a minulý rok sme spustili liečbu diabetickej nohy – neuropatickej rany. Pacienti, ktorí mali veľké otvorené rany, defekty, dostali opakovane aplikované kmeňové bunky priamo do rany. Už skoro rok sú monitorovaní a zatiaľ majú veľmi dobré výsledky v podobe hojacich sa rán. Tretím rokom realizujeme  liečbu rôznych ochorení, napr. liečbu rán po otvorených zlomeninách po nehode, regeneráciu pečene pri Wilsonovej chorobe, liečbu pri ischemickom poškodení miechy, ale aj celkovú regeneráciu organizmu v rámci anti agingu. Plánujeme spustiť aj liečbu neplodnosti,“ pokračuje Mihályová.

Pacienti si pochvaľujú rýchly návrat do bežného života.

Liečba kmeňovými bunkami je často využívaná aj v rámci športovej medicíny, predovšetkým ako regeneratívna liečba. Pomáha na rýchle hojenie rán. „Stáva sa nám, že sa pacienti už po 10 – 14 dňoch, keď ustúpia bolesti a zápal, vrátia k svojim koníčkom, lyžujú, bicyklujú. Pri celotelových aplikáciách u nich sledujeme stabilizáciu tlaku, návrat energie. No a mali sme aj pacientov, ktorí sa po liečbe zmobilizovali a znova chodia, alebo sa im obnovila funkčnosť horných končatín,“ dopĺňa Mihályová.

 

Aplikácia kmeňových buniek je jednoduchá a bez bolesti.

Samotná liečebná procedúra je jednorazová a trvá približne 4 hodiny. Procedúra sa začína odsatím 50 ml tukového tkaniva z oblasti brucha, tam sa totiž nachádza najviac tukových buniek. Bunky sa následne izolujú v sterilných podmienkach a aplikujú sa do poškodeného miesta tak, aby pôsobili priamo v mieste poškodenia.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi